Planować czy nie?

Planować czy nie?

Planowanie to wszelkie działania, które zamierzamy podjąć w naszym życiu. Planować warto w życiu prywatnym jak i zawodowym. Zdarza się, że ktoś powie, po co planować i tak wydarzą się rzeczy na które nie mam wpływu. Jednak planowanie pomaga nam zachować pewien porządek w naszej codzienności. Nawet jak wydarzy się coś, czego się nie spodziewaliśmy, to łatwiej nam wrócić na właściwe tory, mając przed oczami listę zadań, które mamy do zrobienia. Planować to znaczy przemyśleć i zapisać.

Planować, aby być szczęśliwym

Jeśli pragniesz być szczęśliwy, jeśli chcesz, aby Twoje życie było bogate w doświadczenia, to warto o to zabiegać. Gdy nie planuję, może zdarzyć się tak, że czas który mam do dyspozycji ucieknie mi, a we mnie pozostanie frustracja. Planowanie również dotyczy związku. Często można spotkać się z tym, że małżonkowie twierdzą, że nie mają czasu dla siebie, czy faktycznie tak jest? Każdy z nas ma 24 godzinny rytm dobowy, ale to od nas zależy jak go wykorzystamy. Fakt, życie na nas wymusza coraz więcej obowiązków, jednak to ja decyduję, ile i na co poświecę swój czas.  Mogę spać do 10 rano, a mogę wstać o 6.30, żeby przed pracą wypić poranną kawę ze współmałżonkiem. W ciągu dnia można tracić nawet do 5 godzin spędzając je przed telewizorem czy na portalu społecznościowym. Wróćmy do czasu kiedy planowany był ślub. Wszystko było dokładnie zaplanowane: miejsce, goście, sukienka, garnitur, menu itd. Poświęcenie czasu na planowanie, pozwala na uporządkowanie danej przyszłości, dzięki temu można uniknąć chaosu. Gdy planujesz po prostu porządkujesz.

Planowanie uczy dyscypliny

Planowanie więc jest dla nas bardzo korzystne, gdyż w pewien sposób uczy nas dyscypliny. Gdy chcę mieć bliższą relację ze współmałżonkiem, potrzebuję zawalczyć o ten czas, zaplanować go w ciągu dnia. Łatwiej i szybciej można wypełnić swoje obowiązki, wiedząc, że czeka mnie np. miły wieczór, albo weekend. Poza tym takie czekanie u współmałżonków wzbudza tęsknotę do siebie i radość ze wspólnego czasu. Takie zachowania zawsze są budujące dla związku. To co głównie niszczy nasze małżeństwo i nas rani to słowa: „Ty nigdy nie masz dla mnie czasu”.

Nowy Rok, a może nowe zadania?

Nowy rok, nowe postanowienia, nowe plany. Może już teraz warto, abyście zaczęli planować swój małżeński czas. W tym celu mamy dla Was niespodziankę. Przygotowaliśmy tygodniowy Planer Małżeński, który pomoże Wam zaplanować czas dla siebie w najbliższym tygodniu (wystarczy go pobrać, wydrukować i powiesić w widocznym miejscu, aby go sukcesywnie realizować? Niech ten Nowy Rok 2021 będzie bogaty w czas dla bliskich i współmałżonka, a dzięki temu przyczyni się do budowania pięknych relacji.

Dorota

Planer Małżeński-1